Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Aborcyjny game changer

02 września 2022 | Komentarze | Michał Szułdrzyński

Bez względu na to, jak kto moralnie ocenia stanowisko Tuska w sprawie aborcji, w pewien sposób orientuje ono całą scenę polityczną wokół tej kwestii.

Wystąpienie Donalda Tuska w Olsztynie, w którym zadeklarował, że PO pierwszego dnia po wyborach złoży w Sejmie ustawę legalizującą aborcję na życzenie do 12. tygodnia ciąży, było zwieńczeniem nie tylko drugiej edycji Campusu Polska Przyszłości Rafała Trzaskowskiego. Było też zwieńczeniem pewnej epoki politycznej. Lewica miała zresztą o to pretensje do Tuska, że gdy rządził, nie zmienił w najważniejszych sprawach obyczajowych ani przecinka w polskim prawie. Nie wprowadził związków partnerskich, nie zmienił też przepisów dotyczących aborcji, zachowując konserwatywne status quo.

Jednak to status quo upadło jesienią 2020 r., gdy Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej usunął z polskiego prawa jedną z trzech przesłanek legalnej aborcji,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12359

Wydanie: 12359

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Zamów abonament