Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zasady udzielania abonamentu nie mogą dyskryminować

07 września 2022 | Administracja – Orzecznictwo | MirosŁaw Hutyrko

Wykluczenie posiadaczy aut z możliwości uzyskania abonamentu postojowego z powodu tytułu prawnego do pojazdu narusza zasadę równości wobec prawa.

Rada miasta podjęła uchwałę w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania, ustalenia opłat za postój pojazdów samochodowych na drogach publicznych w strefie płatnego parkowania, wprowadzenia opłaty abonamentowej dla niektórych użytkowników dróg oraz sposobu pobierania tych opłat.

Skarga adwokata

Uchwałę zaskarżył adwokat prowadzący działalność w ramach spółki partnerskiej, zarzucając, że doszło do bezpodstawnego ograniczenia możliwości ubiegania się o tani abonament postojowy typu K (10 zł). Ograniczenie to polega na zawężeniu kręgu osób uprawnionych do jego uzyskania tylko do osób, które posiadają pojazd samochodowy z tytułu: własności, współwłasności, umowy leasingu przez leasingobiorcę, umowy przewłaszczenia na zabezpieczenie (w przypadku umowy kredytu na zakup samochodu), umowy z pracodawcą...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12363

Wydanie: 12363

Spis treści

Reklama

Zamów abonament