Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Niemcy, wróg wymarzony

07 września 2022 | Rzecz o polityce | Zuzanna Dąbrowska
autor zdjęcia: archiwum prywatne
źródło: Rzeczpospolita

Nasi zachodni sąsiedzi są wygodniejszym przeciwnikiem niż lubiana w Polsce Unia Europejska.

Od dawna było wiadomo, że od września rozpocznie się nowy sezon polityczny, zdominowany przez kampanię wyborczą. Politycy nie mogą się już doczekać wyborów, bo sytuacja stała się nieznośna: opozycja wciąż nie ma władzy, a władza wciąż jest niepewna swojej siły, musi sztukować popruty garnitur i chodzić na koncesje z politycznym planktonem. Pragnienie przesilenia stało się w Polsce dojmujące. I wtedy z pomocą przyszli Niemcy.

Miesiącami trwał w biurach przy Nowogrodzkiej „casting na wroga”, który zostałby podmiotem odpowiedzialnym za inflację, wojnę w Ukrainie, brak środków z KPO, kary naliczane przez TSUE, a potem jeszcze zatrucie Odry. Geje i lesbijki nadają się słabo, bo wpływ na to wszystko mają niewielki. Feministki nie nakręcają inflacji, bo ubierają się skromnie. O uchodźcach źle teraz mówić nie wypada, bo to ofiary Putina, a nie broń wymierzona w Polskę przez Łukaszenkę. Czesi, choć narazili się Polsce sprawą Turowa, nie mają...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12363

Wydanie: 12363

Spis treści

Reklama

Zamów abonament