Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czy warto zainwestować w indywidualną polisę dla dziecka

07 września 2022 | Raporty RZ | Regina Skibińska
autor zdjęcia: shutterstock
źródło: Rzeczpospolita

UBEZPIECZENIA | NNW kupione w szkole będzie tańsze, ale nie będziemy mieli wpływu na zakres ochrony

Nie ma obowiązku wpłacania składki na ubezpieczenie NNW (następstwa nieszczęśliwych wypadków) proponowane w szkole. Można samemu wybrać polisę dla dziecka. Będzie lepiej dopasowana do potrzeb, ale za to droższa.

W tym roku cena może jednak odgrywać dużą rolę. Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Nationale-Nederlanden, rodzice poważnie obawiają się wzrostu kosztów związanych z edukacją dzieci. 70 proc. respondentów twierdzi, że wyższe ceny wyprawki szkolnej, ale również książek, pomocy naukowych czy wycieczek klasowych znacząco odbiją się na domowych budżetach.

Z tego powodu jedna piąta rodzin będzie zmuszona ograniczyć wydatki m.in. na zajęcia pozalekcyjne. Może to też rzutować na wydatki na polisy dla dzieci. Gdy trzeba oszczędzać, rezygnacja z ubezpieczenia może być decyzją przychodzącą do głowy w pierwszej kolejności. Problem pojawi się wtedy, gdy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku.

Tylko w ciągu jednego roku w przedszkolach, szkołach podstawowych i średnich dochodzi do kilkunastu tysięcy wypadków. W roku szkolnym 2020/2021 było ich 10,8 tys., ale wtedy z powodu pandemii dzieci spędzały w placówkach edukacyjnych mniej czasu niż zwykle.

Rośnie świadomość

Szkolne polisy NNW, jak wynika z badań przeprowadzonych przez IPSOS...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12363

Wydanie: 12363

Spis treści

Reklama

Zamów abonament