Zbrojeniówka sięga po rakiety
Doświadczenia z wojny w Ukrainie nie pozostawiają wątpliwości: armia i przemysł muszą błyskawicznie nadrobić zaległości w dziedzinie precyzyjnego uzbrojenia.
Nie startujemy od zera: produkcja, a obecnie ekspresowa modernizacja, przenośnych zestawów przeciwlotniczych Piorun po wojennym sprawdzianie nad Dnieprem pozwoliła zebrać w laboratoriach i firmach sporo doświadczeń. Prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej Sebastian Chwałek liczy też, że potrzebne know-how uzupełni offset i współpraca kooperacyjna związana z zagranicznymi kontraktami na oręż dla powietrznej tarczy Wisła i strategicznego programu OPL „Narew”. – Liczymy zwłaszcza na wymianę technologiczną z Amerykanami i Brytyjczykami – przyznaje szef PGZ.
Prezes Chwałek podkreśla: przygotowania do rakietowej, wielkiej zmiany zdynamizowano pod wpływem wydarzeń w Ukrainie i w trosce o bezpieczeństwo narodowe. Cel: budowa polskiego precyzyjnego pocisku przeciwlotniczego określanego roboczo CAMM MR (Medium Range), który miałby wiele zastosowań, np. zwiększyłby możliwości istniejących zautomatyzowanych artyleryjsko-rakietowych systemów...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta