Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wykładnia nie może być oderwana od realiów gospodarczych

07 września 2022 | Rachunkowość | Aleksandra Tarka

Przy ustalaniu przedmiotu opodatkowania świadczenia usług o złożonym charakterze, jakie stanowią umowy o współpracy, należy uwzględniać podstawowy cel wynikający z takich porozumień gospodarczych.

W styczniu 2017 r. z wnioskiem o wydanie interpretacji w VAT wystąpił instytut. Wyjaśnił, że jest jednostką organizacyjną Polskiej Akademii Nauk (PAN). Bazując na bogatym doświadczeniu związanym z utrzymywaniem i zarządzaniem infrastrukturą informatyczną nauki, realizuje cały szereg projektów badawczo-naukowych dla środowiska naukowego. Instytut wskazał, że wraz z jednym z uniwersytetów będą partnerami w projekcie, który ma przyczynić się do zapewniania równego dostępu do dobrej jakości kształcenia podstawowego, gimnazjalnego i ponadgimnazjalnego.

Uczestnicy projektu otrzymają najwyższej jakości sprzęt, silne wsparcia techniczne umożliwiające jego skuteczne wykorzystanie.

Z wniosku wynikało, że projekt będzie realizowany w partnerstwie na podstawie umowy o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2014–2020.

Instytucja chciała się upewnić jak w związku z tym prawidłowo rozliczyć VAT.

Odpowiedź fiskusa okazała się nie po jej myśli. Zauważył m.in., że środki otrzymywane od instytucji finansującej są przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z realizacją całego projektu, a więc badań naukowych i prac rozwojowych w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12363

Wydanie: 12363

Spis treści

Reklama

Zamów abonament