Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Koszty remontów uderzają po kieszeni

07 września 2022 | Ekonomia i rynek | Piotr Mazurkiewicz
źródło: Rzeczpospolita

W pół roku ceny materiałów budowlanych wzrosły 30 proc. To nie koniec. Sieci widzą, że zakupy spadają, a gorsza koniunktura mieszkaniowa tylko to pogłębi.

Polacy wolą samodzielnie modernizować własne mieszkania czy domy, a pandemia dodatkowo nakręciła boom na materiały budowlane, wykończeniowe czy ogrodowe. Jednak już co drugi Polak przyznaje, że koszty remontów są zbyt wysokie – wynika z badania na zlecenie grupy Atlas, które „Rzeczpospolita” poznała jako pierwsza. 79 proc. badanych finansuje takie prace z własnych środków, zbierając na nie środki od kilku miesięcy do nawet ponad dwóch lat. Nic więc dziwnego, ze 30-proc. skok cen materiałów i kilkunastoprocentowy robocizny tak mocno wpływają na sytuację gospodarstw domowych.

Wyzwanie kosztowe

– W zależności od zakresu prac, remont w 2022 roku jest droższy o kilkadziesiąt procent. Materiały budowlane związane z odświeżeniem, odmalowaniem mieszkania, położeniem gładzi – czyli prostymi pracami – wzrosły od kilku do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12363

Wydanie: 12363

Spis treści

Reklama

Zamów abonament