Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Analiza wskaźnikowa na podstawie sprawozdań finansowych

15 lutego 2023 | Rachunkowość | Jacek Dziuba

Analiza wskaźnikowa jest w stanie dostarczyć informacji na temat aktywności gospodarczej, rentowności, płynności finansowej, zadłużenia przedsiębiorstwa pokazując jego sytuację finansową oraz trendy na przestrzeni kilku okresów sprawozdawczych.

Zgodnie z ustawą o rachunkowości większość podmiotów zobowiązana jest do sporządzenia sprawozdań finansowych, tj. bilans, rachunek zysków i strat oraz sprawozdanie z przepływów finan- sowych. Celem przeprowadzania analizy wskaźnikowej jest pozyskanie danych do oceny kondycji finansowej przedsiębiorstwa dzięki zależnościami pomiędzy różnymi pozycjami znajdującymi się w sprawozdaniu finansowym.

Zalety i wady

Zaletą analizy wskaźnikowej jest między innymi: możliwość śledzenia trendu zmian w przedsiębiorstwie jak i zrozumiałość wskaźników – łatwe narzędzie bez inwestowania w specjalne programy. Z analizy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12497

Wydanie: 12497

Spis treści
Zamów abonament