Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mimo setek lat działalności ciągle potrafimy zaskakiwać

15 lutego 2023 | Ekonomia i rynek | rp.pl
autor zdjęcia: mat. pras.
źródło: Rzeczpospolita

Jesteśmy w czołówce europejskich narodowych operatorów, którzy zaangażowali się w projekt emisji kryptoznaczków. Wydają je m.in. Chorwaci, Austriacy czy Szwajcarzy – mówi Krzysztof Falkowski, prezes Poczty Polskiej.

Skąd wziął się pomysł na przygotowanie pierwszych polskich kryptoznaczków?

Poczta Polska to firma, która większości z nas kojarzy się z tradycją i bogatą, niemal pięciowiekową historią. Czasy się jednak zmieniają, a my idziemy z duchem czasu. Dostosowujemy swoją działalność do realiów cyfryzującego się świata. Dzięki intensywnym procesom modernizacyjnym możemy zaoferować klientom rozwiązania na coraz wyższym poziomie.

Nie zapominamy także o filatelistach i pasjonatach nowinek technologicznych. Wydając kryptoznaczek, potwierdzamy nasze przywiązanie do tradycyjnej roli poczty, przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Jesteśmy w czołówce europejskich narodowych operatorów, którzy zaangażowali się w podobny projekt. Swoje kryptoznaczki wydają m.in. Chorwaci, Austriacy czy Szwajcarzy.

Wierzę, że nasza inicjatywa, poza walorem kolekcjonerskim, unaoczni także, że Poczta potrafi się zmieniać i wdrażać innowacyjne rozwiązania.

Do kogo kierowana jest ta oferta?

Kryptoznaczkową ofertę kierujemy zarówno do kolekcjonerów znaczków, jak i osób, które dotychczas o filatelistyce słyszały tylko z rodzinnych opowieści. Mam świadomość, że kolejne młode pokolenia coraz rzadziej uzupełniają klasery, które niegdyś skrzętnie wypełniali ich rodzice....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12497

Wydanie: 12497

Spis treści
Zamów abonament