Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dźwignia wzrostu to najem konsumencki i mikropożyczki

15 lutego 2023 | Ekonomia i rynek | Anna Cieślak-Wróblewska
autor zdjęcia: mat. pras.
źródło: Rzeczpospolita

Naszą ambicją jest m.in. zamknięcie procesu zakupowego klientów w aplikacji mobilnej i dostarczenie tam finansowania – mówi Grzegorz Olszewski, prezes Alior Banku.

Państwa zarząd przyjął nową strategię, z nowym hasłem „Bank na co dzień, bank na przyszłość”. Czy to znaczy, że zniknie znany „pan w meloniku”?

Nie, skądże znowu. W 15-letniej historii Alior Banku zbudowaliśmy najbardziej rozpoznawalny symbol polskiej bankowości. „Pan w meloniku” to nasz znak rozpoznawczy i kapitał promocyjny, więc z niego nie rezygnujemy.

Mamy świadomość, że świat dynamicznie się zmienia. W naszej strategii „Bank na co dzień, bank na przyszłość” zakładamy dostarczanie usług tu i teraz, jak również podążanie, a nawet wyprzedzanie zmieniających się potrzeb klientów.

To co oferujecie klientom na przyszłość?

Z perspektywy klienta „Bank na co dzień, bank na przyszłość” to przede wszystkim „wyższa kultura mobilności”. Czyli inkluzywna aplikacja mobilna skierowana do wszystkich, ale – na podstawie analizy danych – spersonalizowana do wymagań indywidualnego użytkownika.

Nasza najnowsza usługa – Alior Pay – zostanie rozbudowana do całego eksosystemu innowacyjnych produktów i usług, będzie przewodnikiem klienta podczas zakupów i zarządzania budżetem domowym. Dla pierwszej, mocno ograniczonej liczbowo, grupy klientów tę usługę BNPL wdrożyliśmy w drugiej połowie grudnia 2022 r. Dzięki temu mogą oni korzystać z odroczonych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12497

Wydanie: 12497

Spis treści
Zamów abonament