Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wizyta Bidena w Polsce na chwilę zresetuje krajową politykę

15 lutego 2023 | Kraj | Michał Kolanko

Władza szykuje się na wizerunkowe zyski z wizyty prezydenta USA w Polsce. Opozycja planuje następne kroki przed wyborami.

Między 20 a 22 lutego w polskiej sferze publicznej będzie dominować jeden tylko temat: zbliżająca się rocznica wybuchu wojny oraz oczywiście obecność w Polsce prezydenta USA Joe Bidena. Szczegóły jego aktywności są dopiero ujawniane, ale jasne jest, że globalne przesłanie prezydenta USA będzie najważniejsze.

– Na Polskę patrzy dziś cały świat i dlatego amerykański przywódca się tu wybiera – powiedział w ubiegłym tygodniu ambasador USA Mark Brzeziński. Z siły oddziaływania tej wizyty zdają sobie sprawę politycy. I to zarówno PiS, jak i opozycji.

Najbardziej komentowane będzie oficjalne wystąpienie prezydenta Bidena. Jak wynika z naszych informacji, odbędzie się ono w Warszawie, najpewniej w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12497

Wydanie: 12497

Spis treści
Zamów abonament