Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Manowska przenosi do Izby Cywilnej

15 lutego 2023 | Prawo co dnia | Marek Domagalski

Wobec braków kadrowych, zaległości i skarg na przewlekłość w największej izbie Sądu Najwyższego, I prezes SN skorzystała z uprawnienia dokonania przesunięć sędziów z innych izb bez ich zgody.

Wyznaczenie nastąpi według następujących reguł: sędziowie z Izby Pracy i Ubezpieczeń Społecznych niepełniący funkcji i nieorzekający w Izbie Odpowiedzialności Zawodowej mają brać udział w rozpoznaniu od pięciu do dziesięciu spraw miesięcznie, w tym trzech jako sędzia sprawozdawca.

A sędziowie Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych SN niepełniący funkcji w tej izbie i nieorzekający w IOZ – mają rozpoznawać od 15 do 20 spraw miesięcznie, w tym sześć spraw jako sędzia sprawozdawca.

To częściowe oddelegowanie nie obejmie prezesów izb ani sędziów Izby Karnej SN. Pominięci zostaną również sędziowie, wobec których zachodzą szczególne okoliczności.

Na uzasadnienie tej decyzji pierwsza prezes SN wskazuje trudną sytuację Sądu Najwyższego wynikającą w szczególności niepełnego obsadzenia Izby Cywilnej na chwilę obecną 18 wakatów.

Wydanie: 12497

Wydanie: 12497

Spis treści
Zamów abonament