Podróże lotnicze dla odpornych i cierpliwych
Najbliższe tygodnie przyniosą protesty na lotniskach oraz strajki kontrolerów lotów. Najtrudniejsza sytuacja będzie w Hiszpanii, Francji i Wielkiej Brytanii.
Do tego dochodzi jeszcze zamknięcie części przestrzeni powietrznej nad Polską z powodu wojny w Ukrainie, na potrzeby operowania samolotów NATO. A sytuacja jest dynamiczna, bo na przykład we wtorek 14 lutego pojawiło się kolejne zagrożenie – Mołdawia zamknęła na kilka godzin swoją przestrzeń powietrzną, ponieważ pojawiły się w niej rosyjskie drony.
Ryzykowna Hiszpania
Przynajmniej więc z tych powodów osoby, które zaplanowały podróże z przesiadkami, powinny się jeszcze raz zastanowić, jakie porty wybrać na transfery. I tam, gdzie jest to możliwe, wybierać loty bezpośrednie. – Niestety, dziś mamy taką sytuację, że z powodu zamkniętej dla cywilnego transportu lotniczego przestrzeni powietrznej nad Ukrainą i Rosją dostępne jest niespełna 80 proc. europejskiego nieba – ocenia Andrew Charlton, szef Aviation Advocacy.
W najtrudniejszej sytuacji będą teraz niskokosztowe linie lotnicze, które oferują niskie taryfy, bo do maksimum wykorzystują swoją flotę. Dla Ryanaira i Wizz Air bolesny będzie choćby...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta