Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Podróże lotnicze dla odpornych i cierpliwych

15 lutego 2023 | Ekonomia i rynek | Danuta Walewska
źródło: Rzeczpospolita

Najbliższe tygodnie przyniosą protesty na lotniskach oraz strajki kontrolerów lotów. Najtrudniejsza sytuacja będzie w Hiszpanii, Francji i Wielkiej Brytanii.

Do tego dochodzi jeszcze zamknięcie części przestrzeni powietrznej nad Polską z powodu wojny w Ukrainie, na potrzeby operowania samolotów NATO. A sytuacja jest dynamiczna, bo na przykład we wtorek 14 lutego pojawiło się kolejne zagrożenie – Mołdawia zamknęła na kilka godzin swoją przestrzeń powietrzną, ponieważ pojawiły się w niej rosyjskie drony.

Ryzykowna Hiszpania

Przynajmniej więc z tych powodów osoby, które zaplanowały podróże z przesiadkami, powinny się jeszcze raz zastanowić, jakie porty wybrać na transfery. I tam, gdzie jest to możliwe, wybierać loty bezpośrednie. – Niestety, dziś mamy taką sytuację, że z powodu zamkniętej dla cywilnego transportu lotniczego przestrzeni powietrznej nad Ukrainą i Rosją dostępne jest niespełna 80 proc. europejskiego nieba – ocenia Andrew Charlton, szef Aviation Advocacy.

W najtrudniejszej sytuacji będą teraz niskokosztowe linie lotnicze, które oferują niskie taryfy, bo do maksimum wykorzystują swoją flotę. Dla Ryanaira i Wizz Air bolesny będzie choćby...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12497

Wydanie: 12497

Spis treści
Zamów abonament