Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jest nowy Krajowy Standard Rachunkowości

15 lutego 2023 | Rachunkowość | Adrian Iwanowicz

Nowy standard „Przychody ze sprzedaży wyrobów, półproduktów, towarów i materiałów” ma zastosowanie po raz pierwszy do sprawozdań finansowych sporządzonych za okres rozpoczynający się od 1 stycznia 2023 r. Umożliwiono również jego wcześniejsze, dobrowolne zastosowanie.

29 lipca 2022 r. w Dzienniku Urzędowym Ministra Finansów pod pozycją 81 została opublikowana uchwała nr 9/2022 Komitetu Standardów Rachunkowości z 7 czerwca 2022 r. w sprawie przyjęcia nowego Krajowego Standardu Rachunkowości. Nowy standard otrzymał tytuł „Przychody ze sprzedaży wyrobów, półproduktów, towarów i materiałów” i numer 15.

Czym jest spowodowane utworzenie nowego standardu? Do tej pory, w zakresie sposobu ujmowania przychodów ze sprzedaży, ustawa o rachunkowości nie dostarczała pełnych, szczegółowych informacji, które wspierałyby zwłaszcza podmioty o skomplikowanej strukturze rozpoznawania przychodów w podejmowaniu decyzji w jaki sposób i w jakich okresach przychody te rozpoznawać.

Wpływ na inne regulacje

Nowy standard jest zgodny w swoich założeniach z ustawą o rachunkowości. Rozwiązania standardu są zbieżne w pewnym zakresie z odpowiednimi rozwiązaniami Międzynarodowych Standardów Rachunkowości i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12497

Wydanie: 12497

Spis treści
Zamów abonament