Rozliczenie podatkowe sprzedaży bonów
Przychód z tytułu sprzedaży bonów powstaje w dniu wydania bonu lub uregulowania należności, w zależności od tego, która z tych czynności będzie pierwsza.
Wydatki wnioskodawcy udokumentowane notami księgowymi i związane z wykonanymi przez partnerów świadczeniami na podstawie bonów stanowią pośrednie koszty uzyskania przychodów a wnioskodawca ma prawo do uznania ich za koszty uzyskania przychodu w dacie ich poniesienia.
Takie stanowisko zajął dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z 9 lutego 2023 r. (0111-KDIB1-1.4010.779.2022.4.AND).
Stan faktyczny
Z wnioskiem o interpretację wystąpiła spółka dokonująca sprzedaży bonów, na podstawie których jej klienci uprawnieni są do nabycia od partnerów spółki (weterynarzy) określonych towarów i/lub usług. Towary i usługi, które mogą nabywać użytkownicy na podstawie okazywanych bonów różnią się w zależności od wybranego przez klienta rodzaju pakietu i obejmują np. określoną łączną liczbę profilaktycznych, terapeutycznych i kontrolnych wizyt weterynaryjnych, badań laboratoryjnych, szczepień, badań obrazowych, zabiegów pielęgnacyjnych, zabiegów usuwania kleszcza, czipowanie, porad weterynaryjnych online, a także dostawę...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta