Nowy zawód, nowe znajomości, nowa kariera
To może być dobra inwestycja w swój rozwój zawodowy, ale też może się okazać stratą czasu. Dlatego warto dobrze wybrać studia podyplomowe, zwłaszcza że niektóre z nich oprócz poszerzenia wiedzy i umiejętności wiążą się z uzyskaniem dodatkowych uprawnień.
Obecny rynek pracy podlega dynamicznym zmianom, które wymuszają na pracownikach elastyczność i łatwość dostosowania się do potrzeb zatrudniających ich firm. Nie można się zatem specjalnie dziwić, że coraz większą popularnością cieszą się studia podyplomowe. Umożliwiają one osobom z wyższym wykształceniem zdobycie nowych umiejętności, a także poszerzenie wcześniej zdobytej wiedzy. Są szansą na awans, ale także skutecznym sposobem na przebranżowienie się i znalezienie atrakcyjnej pracy w zupełnie nowej branży – podkreślają eksperci z Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości w Wałbrzychu.
Nowe studia, nowe możliwości
Pani Katarzyna skończyła nauki polityczne na jednej z warszawskich uczelni. Podjęła pracę w administracji, jednak po kilku latach zdecydowała się przebranżowić.
– Chcę się zająć logistyką i zarządzaniem – opowiada. Szukała więc studiów podyplomowych, by rozszerzyć swoją wiedzę biznesową. Ostatecznie zdecydowała się na Akademię Leona Koźmińskiego. Wybrała roczne studia podyplomowe online: praktyczne zastosowanie SAP ERP.
– To zintegrowany modułowy pakiet oprogramowania ERP stworzony przez SAP, wspierający zarządzanie w dużych i średnich organizacjach różnych branż – tłumaczy pani Katarzyna. Chwali swoje studia, bo zdobyła na nich dużo wiedzy praktycznej, którą mogła zastosować w nowej pracy. W logistyce.
Ewa z Otwocka zastanawia się, czy...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta