Mocna strona polskich pracowników. Firmy mogą na niej skorzystać
Możliwość zdobycia nowych kompetencji jest dla Polaków ważniejsza niż awans. Choć przegrywa z podwyżką.
Aż 92 proc. polskich pracowników uważa doskonalenie umiejętności zawodowych za jedną z najważniejszych rzeczy w swej pracy w perspektywie najbliższego roku. Niewiele mniej, bo prawie dziewięciu na dziesięciu pracujących Polaków, podkreśla też znaczenie zdobywania nowych umiejętności, w tym tych, które mogą im pomóc w zmianie ścieżki kariery – pokazuje badanie „Future of Work & Career Development”, które na zlecenie firmy Amazon w maju tego roku Ipsos przeprowadził w dziesięciu krajach, w tym w Polsce.
„Rzeczpospolita” jako pierwsza opisuje wyniki badania, w którym o kwestie dotyczące rozwoju kariery i przyszłości pracy zapytano 2 tys. osób w wieku 16–75 lat, w tym ponad tysiąc pracowników. Okazało się, że dla większości z nich rozwój zawodowy (doskonalenie obecnych i nauka nowych umiejętności) byłby teraz ważniejszy niż awans, który zazwyczaj wiąże się z podwyżką i jest przejawem uznania w pracy.
Gotowi do zmiany
Rozwój zawodowy jest na tyle ważny, że dwie trzecie badanych pracowników (w tym 45 proc. zdecydowanych) byłyby gotowe pokryć koszt kursów czy szkoleń, które wspierają rozwój kariery, a niewiele mniejsza grupa zapłaciłaby za...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta