Dużo chętnych do studiowania w polskich szkołach wyższych
| Psychologia, prawo, zarządzanie i kierunki lekarskie – to najchętniej wybierane kierunki przez tegorocznych kandydatów na studia.
Jak wynika z cząstkowych wyników rekrutacji, ogłoszonych przez polskie uczelnie jeszcze w wakacje, na niektórych kierunkach o jedno miejsce walczyło nawet ponad 20 osób.
22 lipca zostały ogłoszone wyniki rekrutacji na studia pierwszego stopnia i jednolite magisterskie oraz część studiów drugiego stopnia na Uniwersytecie Warszawskim. Najpopularniejszym kierunkiem ze względu na liczbę zapisów była psychologia (Psychology), a ze względu na liczbę osób na jedno miejsce – kierunek lekarski.
W rekrutacji na rok akademicki 2024/2025 na studiach pierwszego stopnia, drugiego stopnia i jednolitych magisterskich Uniwersytet Warszawski przygotował 19 899 miejsc na studiach stacjonarnych i 4788 na niestacjonarnych.
W systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów na Uniwersytecie Warszawskim zarejestrowało się 30 261 osób, które dokonały 56 009 zapisów (w tym na studia pierwszego stopnia i jednolite magisterskie: 49 431, a na studia drugiego stopnia: 6578). Rekordzista zapisał się na 18 kierunków studiów (dwie osoby).
Według wstępnych wyników najwięcej zapisów dokonano na kierunki: psychologia (Psychology), stacjonarne, jednolite magisterskie (2742 osoby); zarządzanie, stacjonarne, pierwszego stopnia (2683); ekonomia, finanse i rachunkowość, informatyka i ekonometria, stacjonarne, pierwszego stopnia (2411); filologia...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta