Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Do wzięcia nawet 30 mln euro

11 grudnia 2024 | Ekonomia i rynek | Piotr Skwirowski
Zespoły badawcze mogą starać się o finansowanie badań mających doprowadzić do realizacji innowacyjnych i przełomowych rozwiązań technologicznych
autor zdjęcia: AdobeStock
źródło: Rzeczpospolita
Zespoły badawcze mogą starać się o finansowanie badań mających doprowadzić do realizacji innowacyjnych i przełomowych rozwiązań technologicznych

Firmy, które pracują nad technologiami i produktami z potencjałem, by odmienić nasze życie, mogą liczyć na potężne wsparcie już na początku prac, gdy trudno o inwestora prywatnego. Niestety mało z nich o tym wie.

Komisja Europejska przyjęła program prac Europejskiej Rady ds. Innowacji na 2025 r., przeznaczając ponad 1,4 mld euro na wsparcie badań i inwestycji w dziedzinie zaawansowanych technologii i start-upów o dużym potencjale.

Europejska Rada ds. Innowacji (EIC), którą powołała Komisja Europejska, ma wspierać przełomowe pomysły obarczone wysokim ryzykiem, przekształcać naukę w nowy biznes i ułatwiać rynkową ekspansję przedsięwzięć innowacyjnych.

Jakie dotacje

Zadaniem EIC jest wypełnienie luki w finansowaniu innowacyjnych przedsiębiorstw typu start-up i MŚP (sektor mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw). Luka ta jest szczególnie dotkliwa w przypadku przełomowych innowacji, gdzie występuje wysokie ryzyko zarówno technologiczne, jak i rynkowe, przez co często trudno pozyskać wsparcie finansowe i inwestycyjne. Tu do gry wkracza ramię finansowe Europejskiej Rady ds. Innowacji, czyli Fundusz EIC, utworzony jako fundusz kapitałowy z budżetem w wysokości 3,5 mld euro.

Wsparcie oferowane przez EIC zależne jest od stopnia zaawansowania badań, produktu innowacyjnego, wreszcie od stopnia rozwoju stojącej za nimi firmy. Dostępne są...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 13049

Wydanie: 13049

Spis treści
Zamów abonament