Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Potępienie nie wystarczy

09 marca 1998 | Gazeta | SP TS

Serbowie twierdzą, że zakończyli działania

Potępienie nie wystarczy

Dokończenie 1

Wczoraj w stolicy Kosowa, Prisztinie, kilka tysięcy kobiet albańskich uczestniczyło w pokojowej demonstracji przeciwko pacyfikacji kosowskich wiosek. Policja nie interweniowała.

Presja na Miloszevicia

W sobotę do MSZ został wezwany Zoran Novaković, ambasador Federalnej Republiki Jugosławii w Warszawie, któremu przekazano głębokie zaniepokojenie rządu polskiego rozwojem sytuacji w Kosowie. Bronisław Geremek, pełniący obecnie funkcję przewodniczącego OBWE, na najbliższą środę zwołał nadzwyczajne posiedzenie Stałej Rady OBWE w Wiedniu. Będzie ono w całości poświęcone sprawie Kosowa.

Dziś w Londynie mają się zebrać ministrowie spraw zagranicznych USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Włoch i Rosji, tworzących tzw. Grupę Kontaktową. Rosja -- jako jedyna -- będzie reprezentowana przez wiceministra. Oczekuje się, iż Grupa wystąpi zapelem do prezydenta FRJ Slobodana Miloszevicia o zaprzestanie przelewu krwi i pokojowe rozwiązanie konfliktu w Kosowie. Państwa zachodnie mają też nalegać, aby zgodził się...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1330

Spis treści
Zamów abonament