Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sky WAN OnLine -- polski satelitarny Internet

09 marca 1998 | Nauka i Technika | ZZ

INFRASTRUKTURA

Warszawskie firmy tworzą nową ogólnokrajową sieć teleinformatyczną dla biznesu

Sky WAN OnLine -- polski satelitarny Internet

W arszawskie firmy Data Trans i Polska OnLine ogłosiły, że podjęły budowę w Polsce nowej, satelitarnej infrastruktury teleinformatycznej -- sieci transmisji danych Sky WAN OnLine. Na terenie kraju powstaną węzły dostępowe tej sieci, dzięki czemu przedsiębiorstwa i instytucje będą mogły korzystać z transmisji danych, Internetu/ intranetu, a także przesyłania informacji multimedialnych drogą satelitarną, a nie tylko przez kablowe sieci. Te ostatnie nie docierają wszędzie, natomiast urządzenia do łączności satelitarnej można instalować praktycznie w dowolnym miejscu.

Sky WAN OnLine umożliwić ma satelitarną transmisję danych z szybkością do 8 Mb/ s, co otwiera możliwości dla nowych aplikacji intranetu/ Internetu oraz wspomnianego przesyłania informacji multimedialnych.

Alternatywa dla kabli

W tych miejscach, gdzie funkcjonuje już cyfrowa, kablowa sieć transmisji danych, sieć satelitarna będzie mogła spełniać rolę rozwiązania uzupełniającego -- uwalniając przy tym użytkowników od ograniczeń przepustowości...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1330

Spis treści
Zamów abonament