Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Internetowa uczelnia

09 marca 1998 | Nauka i Technika | WP

Internetowa uczelnia

Uniwersytet w gminie? Czemu nie -- już w ubiegłym stuleciu mieliśmy uniwersytety ludowe. Ale ten, który powstał w Polkowicach, nie pochodzi wcale z posiewu Ignacego Solarza. Takiego uniwersytetu jeszcze w Polsce nie było.

-- Sami się tutaj uczymy -- mówi Włodzimierz Olszewski, jeden z twórców polkowickiego uniwersytetu, na co dzień dyrektor Zespołu Szkół w tym mieście. -- Jesteśmy nauczycielami i studentami. W jego ustach nie brzmi to wcale jak żart. Tu wszyscy nauczyciele muszą przejść przez etap uczniowski. No, chyba że przygodę z Internetem mają już za sobą. ..

"Idea Uniwersytetu Wirtualnego nawiązuje do tych nurtów w historii edukacji, które stawiały sobie za cel upowszechnienie najlepszych osiągnięć naukowych i pedagogicznych wśród szerokich kręgów odbiorców. Uniwersytet Wirtualny to jeszcze jedna platforma dla realizacji powszechnej edukacji w zakresie szerokiego spektrum tematycznego" -- można przeczytać w ulotce informacyjnej o pierwszym w Polsce systemie kształcenia za pomocą Internetu.

Inicjatywa utworzenia takiej nietypowej uczelni narodziła się w warszawskim Instytucie Kształcenia Zawodowego w połowie 1996 roku. W rok później odbyła się inauguracja pierwszego roku akademickiego, na który zapisało się 60...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1330

Spis treści
Zamów abonament