Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak eleganckie nakrycie głowy

09 marca 1998 | Nieruchomości, budownictwo | EZ

DACHY

Nowe wyroby ułatwiają pracę dekarzy i stanowią ozdobę budynków

Jak eleganckie nakrycie głowy

EWA ZYCHOWICZ

Można już obecnie w naszym kraju spełnić nawet najbardziej ekstrawaganckie marzenia o niepowtarzalnym dachu. Klienci dysponujący sporą dozą fantazji i nie tak znów dużymi pieniędzmi mogą nawet zamówić własny ogród na dachu, z prawdziwą roślinnością nawadnianą skomplikowanym systemem rurek i przewodów. Dachowy ogród może być sterowany komputerowo, dając właścicielowi poczucie całkowitego panowania nad tym, co dzieje się nad jego głową.

Najnowocześniejsze na naszym rynku oferty pochodzą od firm, które reprezentują w Polsce interesy światowych koncernów (np. Tegola Polonia, wyłączny przedstawiciel włoskiej Tegola Canadese) , bądź też funkcjonują samodzielnie, ale ze 100-proc. kapitałem zagranicznym (np. Onduline-Materiały Budowlane SA) . Polscy producenci jednak też są w stanie proponować konkurencyjne wyroby, szczególnie gdy korzystają z zachodnich technologii i kontaktów z zagranicznymi firmami. Porządne pokrycie dachu powinno chronić nasz dom co najmniej przez kilkadziesiąt lat. Nie jest to łatwe, jeśli się zważy, że latem dach nagrzewa się do 70°, a nawet 80°C, a zimą ochładza nawet do minus 30°. Na przemian zatem mocno się rozszerza i kurczy. ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1330

Spis treści
Zamów abonament