Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Co ludzie chcą odzyskać

09 marca 1998 | Ekonomia | AK

Projekt ustawy jeszcze podlega zmianom

Co ludzie chcą odzyskać

Nie wiadomo dokładnie, kiedy ustawa o reprywatyzacji i rekompensatach trafi do Sejmu. Prawdopodobnie nastąpi to dopiero na przełomie kwietnia i maja. Na razie Ministerstwo Skarbu Państwa opracowuje szacunki skali i wartości roszczeń. Pewnym poprawkom ulega także projekt ustawy, którym rząd zajmował się w grudniu ubiegłego roku.

Szacunki roszczeń będą sporządzane na podstawie wyników ankiet skierowanych do dawnych właścicieli. Ministerstwo otrzymało 20 tys. odpowiedzi, ale -- jak nas poinformował wiceminister Krzysztof Hubert Łaszkiewicz z Ministerstwa Skarbu Państwa -- nadal one napływają, choć akcję tę planowano zakończyć w lutym. Na razie MSP dysponuje przygotowaną przez rzeczoznawców wyceną średniej wartości nieruchomości w różnych województwach, sporządzoną na podstawie cen pojawiających się w obrocie.

Młyny, browary,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1330

Spis treści
Zamów abonament