Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Soto zgubił buty

28 stycznia 1994 | Sport | MJ

Halowy mityng skoku wzwyż "Opoczno '94"

Soto zgubił buty

Nikt tego specjalnie nie planował, ale tak jakoś wyszło, że drogę do Europy pokazał Zespół Zakładów Płytek Ceramicznych z Opoczna. Nie myślę o wyrobach kafelkowych. O tym to już myśli dyrektor Muszyński z załogą. Myślę o sporcie, a konkretnie -- o jedynej, cywilizowanej formie prezentacji wyczynu, jaką jest dobrze przygotowane i sprawnie przeprowadzone widowisko.

Mamy w Polsce jedynego lekkoatletę na światowym poziomie. Jest nim Artur Partyka. Teoretycznie nie ma powodu, aby robić wokół tego szum. Mieliśmy już wunderteam, więc kiedy ostał nam się jeno Artur, rzecz w zasadzie jest trochę wstydliwa. Nie dla ludzi z Opoczna bynajmniej. Wokół jedynego polskiego lekkoatlety zdecydowali się skonstruować światową imprezę. To dowodzi, że każdy atut można wykorzystać, kiedy się chce i potrafi. Że nawet na jednym zawodniku można budować przyszłość, która z czasem obejmie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 181

Spis treści
Zamów abonament