Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Chłopcy z Placu Broni

28 stycznia 1994 | Świat | ER

Bośnia

Chłopcy z Placu Broni

W czasie minionego weekendu zginęło ich dziesięcioroz czego sześcioro w sobotę. Spadł wtedy świeży śnieg, świeciło słońce. Kiedy padły strzały dzieci jeździły na sankach. Czworo następnych zginęło w niedzielę, na placu zabaw, wkrótce po zachodzie słońca.

Pociski nie wybierają. Ranią i zabijają tak dorosłych jak dzieci. "Z początku bałem się wychodzić na dwór -- zwierzył się francuskiej dziennikarce 13-letni Omar. -- Teraz się przyzwyczaiłem. " Część dzieci tygodniami nie rusza się z domu. Te są mniej narażone na niebezpieczeństwo, za to częściej popadają w depresję. Sarajewscy psychiatrzy przyjmują około stu pacjentów dziennie, dziesięciokrotnie więcej niż przed wojną.

Dzieci z reguły przyjmują świat takim, jaki jest, i przystosowują się do rzeczywistości lepiej niż dorośli. Dzieci w Bośni dojrzały...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 181

Spis treści
Zamów abonament