Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Widziane na Komputer Expo

28 stycznia 1994 | Nauka i Technika | ZZ

Widziane na Komputer Expo

Cztery dni kończących się Międzynarodowych Targów Komputer Expo w Warszawie to prezentacja wielu nowości i tendencji w dziedzinie sprzętu i oprogramowania, a także rozwoju krajowego rynku informatycznego. Oto kilka z produktów, propozycji i zjawisk, które zwróciły naszą uwagę.

Zorba -- rozwój produktu

Zainstalowany w 216 oddziałach banków w kraju produkt warszawskiego Softbanku -- Zorba-2000, czyli system Zintegrowanej Obsługi Rachunków Bankowych został podczas targów Komputer Expo przedstawiony w swej nowej wersji jako Zorba-3000. Tak więc krajowy lider w zakresie "produkcji" i sprzedaży oprogramowania bankowego, istniejący od 1989 r. Softbank jest wierny swej strategii -- rozwijania produktów i zachowania ciągłości rozwiązań.

Poprzednia wersja Zorby była modyfikowana, ale od ponad roku prace te prowadzone były z dużą intensywnością. Zorba-3000 to m. in. dowód, że -- jak mówi jeden z szefów Softbanku, Filip Szanduła -- nie jesteśmy, co czasami próbuje się nam przypisać, firmą jednego produktu. Celem firmy jest stworzenie z integrowanego systemu informatycznego, który w kompleksowy sposób obsługuje działalność banku i nowa Zorba zbliżyła firmę do tego celu.

...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 181

Spis treści
Zamów abonament