Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zabójcza pogoda

28 stycznia 1994 | Nauka i Technika | ZW

Zabójcza pogoda

Wyjątkowa wiosna tej zimy coraz bardziej wszystkim daje się we znaki. Rano trudno zwlec się z łóżka, w dzień trzeba zmuszać się do pracy. A do tego ciągłe bóle głowy, łamanie w kościach, podenerwowanie. W końcu ciało ogarnia powalające zmęczenie. Tylko nieliczni to wytrzymują. Przy ciągłych wahaniach ciśnienia atmosferycznego i wilgotności powietrza oraz silnych wiatrach nasz organizm ujawnia wszystkie swe bolączki.

Na zmiany pogody z reguły najbardziej odporni są mężczyźni; szczególnie ci, którzy są w dobrej kondycji psychofizycznej. Wrażliwe są kobiety (łatwo wpadają w złość) , a także dzieci (krzyczą na deszcz) i osoby starsze. Reguły jednak nie ma. Z kaprysami aury najlepiej radzą sobie osoby zdrowe, sprawne fizycznie, które regularnie uprawiają ćwiczenia fizyczne albo przynajmniej spacerują,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 181

Spis treści
Zamów abonament