Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Koszty jużmniejsze, ale nie długi

28 stycznia 1994 | Ekonomia | AK

Co się dzieje w branżach

Koszty jużmniejsze, ale nie długi

Spośród 130 branż blisko połowa nadal przynosi straty. Wprawdzie w ubiegłym roku następował powolny spadek kosztów i postępujący za nim wzrost rentowności, ale nadal narastały zatory płatnicze i zadłużenie przedsiębiorstw. Mimo ogólnej poprawy wyników ekonomicznych w całym przemyśle sytuacja w branżach jest bardzo zróżnicowana.

Z analizy sytuacji finansowej w poszczególnych branżach, po trzech kwartałach ubiegłego roku, dokonanej przez Fundację Edukacji i Badań Bankowych, wynika, że ich kondycja finansowa w ciągu roku stopniowo poprawiała się. Był to m. in skutek obniżania poziomu kosztów.

Najtrudniejsza granica 100 proc.

W kolejnych kwartałach ubiegłego roku liczby branż, w których wskaźnik poziomu kosztów przekraczał 100 proc. systematycznie zmniejszała się. Gdy w pierwszym kwartale branż takich było 46, to po półroczu ich liczba spadła do 35, a we wrześniu było ich już 32. Na czele tej listy znajdują się m. in....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 181

Spis treści
Zamów abonament