Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Białe szaleństwo na stokach Chopoka

28 stycznia 1994 | Moje Podróże | MW

Białe szaleństwo na stokach Chopoka

Miłośnicy białego szaleństwa coraz częściej korzystają w różnorakich ofert wyjazdów zagranicznych. Atrakcyjne reklamy biur podróży kuszą: Alpy francuskie, szwajcarskie, austriackie, włoskie Dolomity, no i to co najbliżej -- góry Słowacji.

Trzeba przyznać, że faktycznie u naszych południowych sąsiadów jest gdzie pojeździć. Niewątpliwie "numerem 1" na liście słowackich rejonów narciarskich jest Chopok -- drugi co do wielkości szczyt Niskich Tatr (2024 m n. p. m. ) pokryty siatką różnego typu wyciągów zarówno z północnej, jak i południowej strony. Poza tłumami tradycyjnych narciarzy, pojawia się na Chopoku coraz więcej fanatyków szaleństw na mono-ski czy snow-boardach, znajdujących tu świetne warunki do uprawiania tego sportu.

Noclegi przy samym Chopoku, tuż przy wyciągach, kosztują sporo. Przykładowo -- 1 doba w dwuosobowym pokoju, w dość ekskluzywnym wprawdzie hotelu "Junior" to wydatek 75...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 181

Spis treści
Zamów abonament