Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Prezydenckie przymiarki

28 stycznia 1994 | Kraj | RP

Prezydenckie przymiarki

Choć do kolejnych wyborów prezydenckich jeszcze dwa lata, w prasie pojawiają się tu i ówdzie głosy, iż niektórzy politycy już rozpoczęli swoje kampanie wyborcze. Rozpoczął się wyścig, który. .. nie wiadomo, czy w ogóle dojedzie do mety. Każdy, kto nawet niezbyt uważnie śledził kampanię wyborczą do parlamentu pamięta bowiem, że ugrupowania, które wybory wygrały, zdecydowanie opowiadały się w kwestiach ustrojowych za systemem parlamentarno-gabinetowym z dekoracyjnym prezydentem jako symboliczną głową państwa. Teraz jednak, kiedy niepodzielnie rządząca koalicja SLD-PSL może w pełni wywiązać się ze swoich obietnic wyborczych w tym zakresie (w przeciwieństwie do wielu innych obietnic, z których wywiązać się w żaden sposób nie może) , stanowisko koalicjantów stało się znacznie mniej klarowne.

Wyścig więc ruszył, choć może zostanie odwołany w trakcie swego trwania. Dopóki jednak będzie trwał, znajdzie wielu zagorzałych kibiców. "Rzeczpospolita" postanowiła w związku z tym pomóc swoim czytelnikom w jego śledzeniu, zlecając sopockiej Pracowni Badań Społecznych systematyczne badania preferencji prezydenckich.

Obecny układ sił odtworzyliśmy na podstawie dwóch badań sondażowych: jednego przeprowadzonego w połowie listopada ubiegłego roku, drugiego -- w połowie stycznia tego roku....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 181

Spis treści
Zamów abonament