Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

28 stycznia 1994 | Świat | JH

DZIEŃ NA ŚWIECIE

Informacje

Jelcyn na obchodach w Petersburgu

Prezydent Rosji Borys Jelcyn przybywał w czwartek z jednodniową wizytą do Petersburgu, gdzie wziął udział w obchodach 50-lecia przełamania hitlerowskiej blokady. W czasie 900 dni trwania blokady w ówczesnym Leningradzie życie straciło 1, 5 mln ludzi (600 tysięcy zmarło z głodu i zimna) . Agencja Reutera podkreśliła, iż mer Petersburga Anatolij Sobczak skoncentrował się w swoim przemówieniu nie tyle na tragedii sprzed półwieku, ile na szokujących wynikach grudniowych wyborów do parlamentu, w którym ponownie dominuje antyreformatorska o pozycja komunistyczno-nacjonalistyczna.

Czernomyrdin z wizytą we Włoszech

Premier Rosji Wiktor Czernomyrdin przybył w czwartek do Rzymu z dwudniową wizytą. Głównym tematem jego rozmów z politykami włoskimi, zwłaszcza premierem Carlo Azeglio Ciampim, były problemy współpracy gospodarczej. "Rosyjski premier zapewnił nas, że jest zdecydowany, aby reformy w Rosji były kontunuowane" -- powiedział po rozmowie Ciampi. Rosyjski premier wyraził nadzieję, że Rosja zostanie przyjęta do G-7 (grupy siedmiu najbogatszych państw świata, której w tym roku przewodniczą Włochy) podczas szczytu G-7 w lipcu w Neapolu.

Bezbronna główna baza Floty Bałtyckiej

Przez całą...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 181

Spis treści
Zamów abonament