Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Książę Abdullah zaprzysiężony

27 stycznia 1999 | Świat | RM

JORDANIA

Król Husajn wraca do szpitala

Książę Abdullah zaprzysiężony

We wtorek, w wyniku nagłego pogorszenia stanu zdrowia, król Jordanii Husajn odleciał z Ammanu do kliniki Mayo w USA. Stało się to wchwilę po ceremonii zaprzysiężenia najstarszego syna króla, księcia Abdullaha, jako następcy tronu. W czasie nieobecności króla obowiązki regenta będzie pełnił również Abdullah.

Przez ostatnie pół roku jordański monarcha poddawany był leczeniu nowotworu gruczołów limfatycznych w USA. Do Ammanu wrócił 19 stycznia, ale, jak się okazało, na krótko. Jak podała AFP powołując się na lekarza króla, Husajn ma gorączkę i gwałtownie obniżyła się jego odporność immunologiczna. W połowie stycznia sugerowano, że leczenie w USA dało pozytywne wyniki i monarcha jest całkowicie zdrowy. Jednak amerykańscy lekarze opiekujący się Husajnem byli ostrożniejsi, mówili jedynie o "dobrym stanie zdrowia" króla. Sam Husajn zapowiedział, iż...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1606

Spis treści
Zamów abonament