Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Filip Flamm

27 stycznia 1999 | Prawo | KP

LEKSYKON PRAWNIKOW POLSKICH

Filip Flamm

Mecenas Filip Flamm, adwokat, legislator, teoretyk i pisarz prawniczy z drugiej połowy XIX w. , a przy tym niestrudzony działacz społeczny i wydawca, był przedstawicielem nielicznych wówczas wśród prawników głębokich znawców filozofii prawa i języka polskiego.

Był w pełnym znaczeniu tych słów uczonym prawoznawcą, a wiele jego dzieł naukowych wzbogaciło polskie piśmiennictwo prawne (m. in. "Weksle i czeki", "Wykład kodeksu cywilnego", "O spółkach rolnych") .

Ten mało dziś znany prawnik urodził się w 1828 r. w Kaliszu. Był synem lekarza. Po ukończeniu gimnazjum i kursów prawnych w Warszawie w 1846 r. rozpoczął praktykę sądowo-adwokacką. Według obowiązującej wówczas w Królestwie Polskim procedury w palestrze w 1850 r. został patronem z prawem stawania przed Trybunałem Cywilnym i Sądem Kryminalnym w Warszawie, w 1865 r. -- adwokatem z prawem stawania przed Sądem Apelacyjnym Królestwa Polskiego i przed sądami pierwszej instancji, a w 1872 r. -- jako staranny i gruntowny obrońca...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1606

Spis treści
Zamów abonament