Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Blokady i tajne posiedzenie rządu

27 stycznia 1999 | Gazeta | DP

PROTEST ROLNIKOW

Rząd naradzał się za zamkniętymi drzwiami

Blokady i tajne posiedzenie rządu

We wtorek rolnicy blokowali 130 dróg we wszystkich województwach (oprócz podkarpackiego i śląskiego) . O 18. 30 blokady były jeszcze w 109 miejscach, około 22 już w 80 (w 11 województwach) .

Wczoraj nieoczekiwanie przez ponad dwie godziny Rada Ministrów w konstytucyjnym składzie dyskutowała podczas niejawnej części posiedzenia "o sprawach bieżących". Po południu rolnicze związki zawodowe zerwały rozmowy z ministrem rolnictwa Jackiem Janiszewskim, bo nie chciał zgodzić się na udział "Samoobrony" w negocjacjach. Wieczorem odbyła się telekonferencja wicepremiera Tomaszewskiego z wojewodami. Oficjalnie MSWiA nie poinformowało o tym. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że podczas telekonferencji prowadzonej z Komendy Głównej Policji wojewodowie przedstawili sytuację w swoich województwach i zdecydowano o siłowym rozbiciu blokad wszędzie tam, gdzie rolnicy ich dobrowolnie nie zakończą. Miałoby do tego dojść w środę.

Wtorkowe spotkanie ministra rolnictwa z prezydiami kółek rolniczych i"Solidarności" rolników indywidualnych zakończyło się fiaskiem. Związkowcy domagali się, aby do rozmów zaproszono wszystkie protestujące organizacje -- także "Samoobronę" Andrzeja...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1606

Spis treści
Zamów abonament