Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie wystarczy majątku

27 stycznia 1999 | Ekonomia | MP

Wartość roszczeńmoże być większa niż możliwości ich zaspokojenia

Nie wystarczy majątku

Wartość majątku skarbu państwa może nie wystarczyć na pokrycie roszczeń reprywatyzacyjnych. Realizacja ustawy w obecnej formie może zaś mieć negatywne skutki dla rozwoju kraju -- wynika z analizy prof. Leszka Zienkowskiego, przedstawionej na poniedziałkowym posiedzeniu Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów. KERM omawiał projekt ustawy przewidującej zadośćuczynienie byłym właścicielom, pozbawionym majątku przez państwo z naruszeniem prawa. Zakłada zwrot majątku w naturze, jeśli jest to możliwe, lub w bonach reprywatyzacyjnych, za które będzie można kupować m. in. udziały w prywatyzowanych przedsiębiorstwach bądź nieruchomości.

Według Ministerstwa Skarbu Państwa, po przyjęciu ustawy reprywatyzacyjnej należy spodziewać się około 170 tys. wniosków o zwrot mienia na kwotę około 190 mld zł. Realną wartość...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1606

Spis treści
Zamów abonament