Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sprostać międzynarodowej konkurencji

27 stycznia 1999 | Publicystyka, Opinie | RB

ROZMOWA

Witold Krochmal, wojewoda dolnośląski

Sprostać międzynarodowej konkurencji

Jesienią ubiegłego roku pana kandydatura na stanowisko wojewody podzieliła dolnośląską AWS. Czy ten podział zanikł po nominacji?

WITOLD KROCHMAL: O poparciu działaczy AWS dla różnych kandydatur decydowały ich związki z czterema dotychczasowymi województwami dolnośląskimi oraz żywe, jak się okazało, nastroje antywrocławskie. Były oczywiście wyjątki od tak zarysowanej mapy podziałów. Nie należy jednak sądzić, że ich rezultatem będzie jakiekolwiek uzależnienie wojewody od partii czy frakcji partyjnych. Gdy podejmuję decyzje, jestem niezależny.

Dlaczego przed nominacją był pan popierany przez parlamentarzystów AWS jako kandydat wrocławski, mimo że nie jest pan wrocławianinem?

Byłem tak postrzegany, ponieważ od dłuższego czasu działałem w dawnym województwie wrocławskim jako burmistrz Wołowa, szef Stowarzyszenia Wójtów i Burmistrzów Województwa, jako przewodniczący komisji sejmiku wrocławskiego, później jako wojewoda wrocławski. To spowodowało, że byłem traktowany jako człowiek z Wrocławia, z czego się cieszę. Uważam, że łatwiej jest poznać z wrocławskiej perspektywy problemy całego Dolnego Śląska niż odwrotnie.

Czy nastroje antywrocławskie, które ujawniły się także podczas wyboru władz sejmiku...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1606

Spis treści
Zamów abonament