Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Spekulacyjny bąbel grozi pęknięciem

27 stycznia 1999 | Ekonomia | TŚ

GIEŁDA

Szaleństwo internetowych spółek w USA

Spekulacyjny bąbel grozi pęknięciem

Podczas gdy światowe rynki finansowe wstrząsane są kryzysami finansowymi w kolejnych krajach, a ekonomiści głowią się nad ich wpływem na gospodarki krajów rozwiniętych, amerykańscy inwestorzy z zapałem kupują akcje spółek internetowych. Ceny akcji firm z tej branży wzrosły w kilka miesięcy po kilkadziesiąt procent.

O internetowych spółkach sporo piszą ostatnio agencje prasowe i wielkie dzienniki takie jak "Wall Street Journal" i "New York Times". Zjawisko traktują nie tylko w ujęciu finansowym.

Firmy bez wskaźników

Spółki internetowe to firmy, których działalność związana jest z Internetem -- wirtualne sklepy (np. Amazon. com) ; portale, czyli firmy obsługujące strony w Internecie oferujące darmowe konta e-mail, a także dostępy do innych stron w Internecie (np. Yahoo! Inc. ); oferujące oprogramowanie umożliwiające dostęp do Internetu (np. Netscape Communication Corp. ); umożliwiające internetowy dostęp do programów radiowych i telewizyjnych (Broadcast. com) czy też dostarczające informacje finansowe umieszczane na stronach innych firm internetowych (np. Marketwatch. com) .

Firmy internetowe żyją przede wszystkim z reklamy. Tylko niektóre z nich świadczą...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1606

Spis treści
Zamów abonament