Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Strajk lekarzy w piątek

27 stycznia 1999 | Gazeta | MS AS

29 stycznia dwugodzinny protestpracowników ochrony zdrowia

Strajk lekarzy w piątek

W najbliższy piątek przed południem większość pracowników publicznych szpitali i przychodni przyłączy się do o gólnopolskiego strajku ostrzegawczego. Komitet Obrony Reformy Ochrony Zdrowia, który wczoraj podjął tę decyzję, ostrzega, że -- jeżeli nie będzie rządowego odzewu na żądania środowisk medycznych -- może dojść do bezterminowego strajku.

Głównym postulatem KOROZ jest podwyższenie składki na ubezpieczenie zdrowotne do 11 procent. Jednak decyzja o proteście -- jak twierdzi Janusz Brzyk, jeden z liderów Komitetu -- jest podyktowana przede wszystkim brakiem systematycznych rozmów rządu ze środowiskiem medycznym.

-- Otym, że podniesienie składki jest niemożliwe, przedstawiciele rządu mówią dziennikarzom, a nie nam -- mówił wczoraj Brzyk. Jego zdaniem rozmowy, które się toczą (z pielęgniarkami, anestezjologami, sobotnie spotkanie z samorządem lekarskim) , są sporadyczne i przypadkowe i nie mogą być uważane za negocjacje z całym środowiskiem.

Członkowie związków, które tworzą KOROZ, mają w piątek między 9. 00 a 11. 00 powstrzymywać się od pracy....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1606

Spis treści
Zamów abonament