Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Raczyńscy i Morawscy

27 stycznia 1999 | Książki | JK

Historycznyegzamin Września '39

Raczyńscy i Morawscy

Takiej promocji nie widziano w Poznaniu od dawna. W reprezentacyjnej sali Muzeum Narodowego zaroiło się od byłych ziemian, hrabiów prawdziwych i z lekka podrabianych, miłośników historii i tych, którzy takich towarzyskich okazji nie omijają nigdy. A wszystko to z racji ukazania się w Wydawnictwie Poznańskim wspomnień Kajetana Morawskiego, zatytułowanych "Wspólną drogą z Rogerem Raczyńskim".

Wielki ród Raczyńskich jest w Wielkopolsce szanowany szczególnie. Bo też nie da się przecenić jego zasług i dobrodziejstw czynionych dla tej ziemi. W centrum miasta przypomina o tym piękny gmach Biblioteki Raczyńskich, ufundowany przez pradziada bohatera książki i wspaniała kolekcja obrazów, przekazywana poznańskiemu muzeum przez kolejnych przedstawicieli tej rodziny. W pobliskim Rogalinie, wśród wielowiekowych dębów, w pięknym parku mieści się XVIII-wieczny pałac, gdzie wychowywali się dwaj bracia -- Edward i Roger. Ten pierwszy,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1606

Spis treści
Zamów abonament