Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie podzielony zysk

27 stycznia 1999 | Prawo | TB

SAMORZňD ZAŁOGI

Nie podzielony zysk

W przedsiębiorstwach państwowych trwają dyskusje nad maksymalnie racjonalnym podziałem zysku za 1998 r. Na co można wykorzystać zysk pozostający w dyspozycji przedsiębiorstwa, kto o tym zadecyduje, czy można część zysku nie podzielonego za lata 1996 i 1997, pozostawionego jako "fundusz rezerwowy", przeznaczyć na prywatyzację jako pomoc dla pracowników przy zakupie udziałów spółki, która stanie się ich pracodawcą po prywatyzacji bezpośredniej? W tych sprawach trzeba mieć jednoznaczny pogląd jeszcze przed przystąpieniem do przygotowania podziału zysku.

Podziału zysku za poprzedni rok na fundusze przedsiębiorstwo państwowe dokonuje po ostatecznym ustaleniu jego wielkości i zatwierdzeniu bilansu przez radę pracowniczą. Wniosek w sprawie podziału kieruje -- zazwyczaj dyrektor -- do rady pracowniczej, która w myśl ustawy o samorządzie załogi (art. 24 ust. 1 pkt 9) uchwala jego podział na określone w ustawie fundusze. Struktura podziału jest sprawą...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1606

Spis treści
Zamów abonament