Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Strajk lekarzy w piątek

27 stycznia 1999 | Kraj | Ns NA

ZDROWIE

29 stycznia dwugodzinny protest pracowników ochrony zdrowia

Strajk lekarzy w piątek

Lekarze przeciw sobie

W najbliższy piątek przed południem większość pracowników publicznych szpitali i przychodni przyłączy się do ogólnopolskiego strajku ostrzegawczego. Komitet Obrony Reformy Ochrony Zdrowia, który wczoraj podjął tę decyzję, ostrzega, że - jeżeli nie będzie rządowego odzewu na żądania środowisk medycznych - może dojść do bezterminowego strajku.

Głównym postulatem KOROZ jest podwyższenie składki na ubezpieczenie zdrowotne do 11 procent. Jednak decyzja o proteście - jak twierdzi Janusz Brzyk, jeden z liderów Komitetu - jest podyktowana przede wszystkim brakiem systematycznych rozmów rządu ze środowiskiem medycznym.

- O tym, że podniesienie składki jest niemożliwe, przedstawiciele rządu mówią dziennikarzom, a nie nam - mówił wczoraj Brzyk. Jego zdaniem rozmowy, które się toczą (z pielęgniarkami, anestezjologami, sobotnie spotkanie z samorządem lekarskim), mają charakter sporadyczny i przypadkowy i nie mogą być uważane za negocjacje z całym środowiskiem.

Członkowie związków, które tworzą KOROZ, mają w piątek między 9.00 a 11.00 powstrzymywać się od pracy. Wyjątkiem będą - jak zapewniają organizatorzy strajku - nagłe przypadki, wymagające natychmiastowej interwencji...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1606

Spis treści
Zamów abonament