Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Brakuje środków na promocję

27 stycznia 1999 | Ekonomia | PA

PAIZ

Pieniędzy jest mniej niż w ubiegłym roku

Brakuje środków na promocję

Komentarz: Dobrze albo wcale

Tegoroczna dotacja budżetowa na działalność Państwowej Agencji Inwestycji Zagranicznych (PAIZ), zgodnie z projektem Ministerstwa Gospodarki, wyniesie 4 mln zł, ponad 20 proc. mniej niż rok wcześniej, nie licząc inflacji. Jak powiedział "Rz" nowo powołany prezes agencji, Adam Pawłowicz, pieniędzy tych nie wystarczy nawet na pokrycie kosztów stałych.

- Liczyliśmy się z tym, że tegoroczne środki będą mniejsze niż w roku 1998 (kiedy wyniosły 5,55 mln zł), ze względu na ogólną tendencję do obcinania wydatków budżetowych i automatycznego zmniejszania dotacji na agendy rządowe - przyznaje Pawłowicz. - Taki budżet zagraża jednak funkcjonowaniu PAIZ. W 1998 roku koszty płac i pochodnych wyniosły 3,7 mln zł (PAIZ zatrudnia 62 osób - red.), natomiast pozostałych wydatków stałych (takich jak koszt materiałów biurowych i utrzymania biura, samochodów, rachunków itp.) - 1,37 mln zł. Łącznie wydatki - bez działalności merytorycznej - przekroczyły 5 mln zł. Ostrożne szacunki na ten rok mówią o wielkości przynajmniej 5,3 mln zł, wciąż bez kosztów działalności operacyjnej. W 1998 roku wyniosły one 430 tys. zł, prawie jedną dziesiątą całości budżetu agencji. Przyjmując takie proporcje, na działalność...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1606

Spis treści
Zamów abonament