Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wszyscy ludzie funduszy

27 stycznia 1999 | Ubezpieczenia | RK

BIZNES

Czy firmy, które sięgną po nasze emerytury, są upolitycznione?

Wszyscy ludzie funduszy

RAFAŁ KASPRÓW

Wśród członków kierownictwa największych towarzystw emerytalnych znajdują się ludzie prawie wszystkich opcji politycznych. Wśród nich są byli wysocy funkcjonariusze PZPR i PRON, byli doradcy ministrów, biznesmeni związani z SLD i sympatycy ZChN. Swoich przedstawicieli w funduszach mają zarówno OPZZ, jak i NSZZ "Solidarność". Fundusze stawiają przeważnie na osoby z "drugiego szeregu polityki". Jaka jest polityczna kariera ludzi kierujących funduszami emerytalnymi?

Od 16 lutego rusza reklama funduszy emerytalnych w mediach, która zaleje nas nie spotykaną do tej pory mnogością reklam. Od 1 marca będziemy mogli zawierać umowy z wybranymi firmami. Na starcie jest 12 towarzystw, a dalszych 10 oczekuje przyznania licencji pozwalającej na gromadzenie naszych pieniędzy. Do kas towarzystw w najbliższym czasie trafią miliardy złotych, które będą musiały one jak najkorzystniej i najrozsądniej lokować. Olbrzymie kwoty, jakimi towarzystwa emerytalne będą dysponowały, mogą stanowić więc łakomy kąsek dla polityków liczących na dobrze płatne posady. Członkowie kierownictwa towarzystw emerytalnych przeważnie są osobami związanymi z biznesem, a większość z nich może się poszczycić długą...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1606

Spis treści
Zamów abonament