Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jędruś niejedno ma imię

30 sierpnia 2003 | Plus Minus | ST
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Danka, idziesz! Danka, musisz!

Kolejka

Trudno to sobie nawet wyobrazić w przybliżeniu, jaki straszny, zwierzęcy ryk i jęk potępieńczy unosiłby się nad naszym krajem, gdyby głupota bolała. Na szczęście nie boli, a nawet przeciwnie - ci, którzy się na nią zdecydowali (bo to musi być głupota z wyboru!), mają ogromną przyjemność i błogą satysfakcję. Trudno się więc dziwić, że coraz więcej osób wybiera głupotę jako sposób bycia i styl życia. Podobno są nawet kolejki społeczne, by się zapisać jak najszybciej. Zapisanie się jest proste: trzeba się publicznie wygłupić i to wygłupić w taki sposób, by inni mieli pewność, że to pożegnanie z rozumem nie było przypadkowe. Najlepiej wygłupić się tak, by był to dowód na trwałą, dozgonną głupotę. Jeśli się już durnowatym na własne życzenie zostaje, wtedy dobrze jest zapisać się do jakiegoś klubu, akcji, ligi, zespołu czy towarzystwa, które zrzesza takich właśnie. W zespole łatwiej okrzepnąć jako matoł patentowany, a nawet wybić się na stanowiska przywódcze. Wtedy przyjemność korzystania z własnej głupoty graniczy z lekkim orgazmem, bo jest jak seks grupowy, a w takiej grupie - wiadomo, ktoś akurat na pewno w tym momencie ma.

Na sesji Rady Miejskiej w Białymstoku radna z Ligi Polskich Rodzin - Katarzyna Dec zgłosiła wniosek, by ze statutu jednej z białostockich szkół wykreślić słowa o "demokracji, tolerancji i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3013

Spis treści
Zamów abonament