Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zaginione miliony Areny

30 sierpnia 2003 | Ekonomia | GB
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Upadły portal Arena.pl walczy z Tel-Energo o 70,5 miliona złotych

Zaginione miliony Areny

GRZEGORZ BRYCKI

Państwowa firma Tel-Energo może przegrać 70,5 mln zł w procesie z pełnomocnikami upadłej spółki Arena.pl, w którą trzy lata temu kilka milionów dolarów zainwestowały pośrednio fundusze zarządzane przez TDA Capital Partners. Z dokumentów dostępnych "Rz" wynika, że Arena zawierała umowy na szkodę Tel-Energo i że w swoim prospekcie emisyjnym zataiła najważniejsze czynniki ryzyka.

W połowie września przed warszawskim sądem odbędzie się kolejna rozprawa przeciwko Tel-Energo, spółce zależnej Polskich Sieci Elektroenergetycznych (PSE). Pozew złożyła w 2001 r. wybierająca się wówczas na giełdę firma Arena.pl, która obecnie znajduje się w upadłości. Rzecznik prasowy Tel-Energo Marcin Gruszka potwierdził "Rz", iż skarżący domaga się 70,5 mln zł odszkodowania.

Zdaniem Areny, reprezentowanej przed sądem przez syndyka, do fiaska jej giełdowych planów przyczyniło się krótkie oświadczenie Jerzego Urbanowicza, ówczesnego prezesa Tel-Energo. Urbanowicz zakwestionował w nim możliwość prowadzenia wspólnego biznesu z Areną na warunkach, jakie ustalił poprzedni zarząd Tel-Energo kierowany przez Piotra Ogińskiego.

...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3013

Spis treści
Zamów abonament