Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kolejny wzrostowy tydzień

30 sierpnia 2003 | Ekonomia | SK NW
źródło: Nieznane

Rynki finansowe Utrzymują się pozytywne nastroje na rynku akcji

Kolejny wzrostowy tydzień

Wraz z wyraźnym wzrostem indeksów giełdowych utrzymują się pozytywne nastroje inwestorów na warszawskim parkiecie. Choć wielu analityków podkreśla, że akcje stały się już dosyć drogie, to nadal znajdują się chętni, którzy je kupują.

Jednym z głównych źródeł obecnej hossy na GPW jest nasilający się napływ pieniędzy do funduszy inwestycyjnych lokujących w akcje. Są to zarówno nowe pieniądze wycofywane z banków, jak i przenoszone z funduszy obligacyjnych. Jest prawdopodobne, że w sierpniu do tego typu funduszy wpłynęło dwa razy więcej pieniędzy niż w lipcu, gdy łączna wartość ich aktywów zwiększyła się o ponad 1,3 mld zł. Skutkuje to tym, że zgodnie z limitami inwestycyjnymi funduszy spora część nowych środków przeznaczana jest na zakup akcji na giełdzie, mimo że analitycy coraz częściej wskazują na nieuchronność korekty notowań. Ta jednak nie nadchodzi, choć początek minionego tygodnia zapowiadał, że może jednak do niej dojść. Charakterystyczne dla ostatnich notowań są...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3013

Spis treści
Zamów abonament