Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Firmy

30 sierpnia 2003 | Ekonomia | DE

CHEMIA

Apoteket: mniej magistrów

Szwedzki monopol dystrybucji leków Apoteket, ponaglany przez rząd do wprowadzania do handlu coraz tańszych specyfików, aby obniżyć koszty ochrony zdrowia, postanowił zmniejszyć zatrudnienie o 300 etatów, do 11 tys., i zredukować marże. Wicedyrektor Per Matses poinformował, że Apoteket przygotowuje się do działania w nowych warunkach. Monopol stracił w I półroczu 15 mln SEK, latem zamknął 73 apteki z 900, w innych skrócił czas pracy. (AFP, P.R.)

MEDIA TECHNOLOGIE

Czterech chętnych na Tel-Energo

- Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) otrzymały cztery oferty na zakup udziałów w Tel-Energo - powiedział agencji ISB Piotr Rutkowski, wiceprezes PSE, odpowiedzialny za telekomunikację. Trzy z nich to oferty konsorcjów z udziałem inwestorów strategicznych, a jedną złożyli inwestorzy finansowi. PSE chce, żeby do grupy włączyć sieci światłowodowe należące do Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa oraz Przedsiębiorstwa Eksploatacji Rurociągów Naftowych Przyjaźń (PERN). W ten sposób chce zwiększyć wartość spółki. (ISB, M.P.)

Nowy szef IBM Polska

Od 1 września br. funkcję dyrektora generalnego IBM Polska obejmuje Dariusz Fabiszewski. Poprzednio był dyrektorem zarządzającym Fujitsu-Siemens Computers, odpowiedzialnym za region...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3013

Spis treści
Zamów abonament