Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Co jest czym czego

31 października 2003 | TeleRzeczpospolita | JC
źródło: Fotoarchiwum

ZBLIŻENIE ROZMOWA JACKA CIEŚLAKA Z MACIEJEM STUHREM

Co jest czym czego

FOT. PIOTR KOWALCZYK

Debiutował na planie X części "Dekalogu" Krzysztofa Kieślowskiego. Związał się z kabaretem Po Żarcie, prowadził galę Fryderyków. W chorzowskim Teatrze Rozrywki gra Raskolnikowa, w stołecznym Dramatycznym Iwana Chlestakowa, w Ateneum występuje w spektaklu Magdy Umer z piosenkami Wojciecha Młynarskiego. W Teatrze Telewizji kreował tytułową rolę w "Szczęściu Frania" w reżyserii Agnieszki Glińskiej. Oglądaliśmy go m.in. w filmach "O dwóch takich, co nic nie ukradli", "Fuksie", "Przedwiośniu", "Chłopaki nie płaczą". Niedawno weszła na ekrany "Pogoda na jutro" z jego udziałem.

Rz: Proszę przypomnieć: w co wierzy pana młody bohater i jego rodzeństwo w "Pogodzie na jutro" - pyta o to pana filmowy ojciec?

Nie tylko filmowy! Pyta czy jesteśmy wierzący. Mówię, że tak: Ola wierzy w szmal, Kinga w czat, a ja w listę wyborczą numer 6.

Rz: I uważa pan, że właśnie tak można opisać współczesne młode pokolenie?

Nie można uogólniać, ale na pewno właśnie te problemy rzucają się nam w oczy. Polityką i pieniędzmi ludzie fascynują się od wieków, ale komputer, choć nie jest wynalazkiem ostatnich lat, wciąż dostarcza nowych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3066

Spis treści
Zamów abonament