Do rozliczenia potrzebna metoda
Choć rozporządzenie to wskazuje ich katalog, nie określa algorytmu zalecanego do wyliczenia.
Ponieważ nie ma narzuconej metody obliczenia podwyższonych kosztów, każdy pracodawca - zarówno zpch, jak i na otwartym rynku pracy - może opracować własną. Ważne, by stosował jedną wobec wszystkich zatrudnionych pracowników niepełnosprawnych. Jeśli nie zdecyduje się na opracowanie własnego sposobu, może użyć dwóch już znanych. Przygotowały je Biuro do spraw Osób Niepełnosprawnych (BON) oraz Krajowa Izba Gospodarczo-Rehabilitacyjna (KIGR).
METODA BIURA RZECZNIKA DO SPRAW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCHPodwyższone koszty zatrudniania osób niepełnosprawnych można obliczyć według dwóch wzorów: dla pracodawców na otwartym rynku pracy i zpch.
Użyte w nich symbole oznaczają: - obciążenia wynikające z niższej produktywności niepełnosprawnych: - dodatkowy urlop wypoczynkowy i skrócony czas pracy ( U), - 15-minutowa przerwa w pracy na gimnastykę usprawniającą lub wypoczynek, - zwolnienia od pracy w celu...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta